FB

News


2016-06-01

Najlepsza debiutancka impreza zeszłego sezonu wraca z nowościami

Najlepsza debiutancka impreza zeszłego sezonu wraca z nowościami

Blisko 1200 osób na listach i dwa dni zmagań jest wystarczającą rekomendacją przemawiającą za nazwaniem Marbruk Triathlon Charzykowy dobrze rokującą imprezą. W dniach 11 – 12 czerwca rozegranych zostanie kilka konkurencji triathlonowych: sztafety na dystansie ¼, dystans sprinterski, dystans 1/4 oraz ½. Ale to nie wszystko – dla rodzin czekają: bieg familijny na dystansie 5 km, bieg dla najmłodszych (3-5 lat) oraz duathlon dla dzieci (6-10 lat). Malownicza sceneria w połączeniu z ciekawą trasą to gwarancja kolejnego sukcesu tej imprezy. Szykuje się weekend pełen triathlonowych wrażeń. 

 

Marbruk Triathlon Charzykowy ogłoszony został najlepszym debiutem zeszłorocznego sezonu - rozegrany w jednym z najpiękniejszych miejsc w Polsce. Na wyjątkowy klimat w Charzykowach wpływają urokliwe okolice Jeziora Charzykowskiego oraz otoczenie Borów Tucholskich, czy Zaborskiego Parku Narodowego.

 

- Potwierdziły się nasze przypuszczenia co do tego miejsca i jego idealnych warunków dla rozegrania zawodów triathlonowych – mówi Wojciech Kruczyński, prezes Endusport i współorganizator Enea Tri Tour. – Krystalicznie czysta woda, malownicza trasa kolarska i trasa biegowa wzdłuż jeziora to gwarancja sukcesu tej imprezy. Podobnie jak Sieraków, tak Charzykowy mają wielki triathlonowy potencjał, który potwierdzimy w weekend 11-12 czerwca – dodaje.

 

Każdy miłośnik triathlonu odnajdzie w trakcie tych zawodów coś dla siebie. Zostaną one rozegrane aż na czterech dystansach. Najkrótszym z nich jest supersprint, podczas którego uczestnicy będą musieli pokonać 600 m wyznaczonej trasy pływackiej, a następnie 15 kilometrową pętlę rowerową, żeby zakończyć wyścig 3-kilometrowym etapem biegowym. Osoby pragnące podjąć rywalizację na dłuższych dystansach, mają do wyboru dystans 56,5 km oraz 112,95 km. Jest też coś dla miłośników startów w teamie – sztafety na dystansie ¼.

 

- To doskonały sposób na rozpoczęcie swojej przygody z triathlonem – mówi Przemysław Gliszczyński z firmy Marbruk. – Każdy z uczestników startując w jednej z dyscyplin pracuje na sukces całej drużyny. Moment wspólnego wbiegnięcia na metę jest zawsze wyjątkowym doświadczeniem – dodaje.

 

Imprezę na Jeziorem Charzykowskim rozpocznie duathlon dzieci, który odbędzie się w piątek 10 czerwca. Będą miały do pokonania dystans biegowy 200 m (dla dzieci 7-9 lat) lub 100 m (dla dzieci 3-6 lat). Następnie pokonają odpowiednio 1000 m i 500 m rowerem. Na koniec znowu będą rywalizowały na trasie biegowej o tych samych długościach, jak podczas pierwszego etapu.

Cały czas trwają zapisy zarówno na bieg rodzinny, jak i rywalizację dzieci. Warto dołączyć do triathlonowej rodziny i spędzić ten weekend na sportowo.

 

W trakcie zawodów odbędzie się także ogólnopolska „Akcja Krew”, podczas której możliwe będzie oddawanie potrzebującym krwi w specjalnym krwiobusie.

 

Szczegóły dotyczące imprezy dla dzieci rodzinnej można znaleźć pod adresem:  http://triathloncharzykowy.pl/49/strona/960-bieg_na_dystansie_5km

 

Zapisy na wszystkie wydarzenia tutaj:

https://www.sts-live.pl/Endusport/