FB

News


2016-06-11

Pierwszy dzień zmagań w malowniczych Charzykowych za triathlonistami

Pierwszy dzień zmagań w malowniczych Charzykowych za triathlonistami

Ogłoszony najlepszym debiutem 2015 r. Marbruk Triathlon Charzykowy przywitał triathlonistów słoneczną pogodą i malowniczymi trasami. Triathlonowy weekend rozpoczął się już w piątek duathlonem (bieg, jazda na rowerze i ponownie bieg) i biegiem familijnym. W sobotę wystartował szybki dystans sprinterski oraz wymagająca połówka i sztafety na dystansie 56,5. Dopisała zarówno publiczność, jak i sami triathloniści, którzy dumnie kończyli rywalizację w strefie finiszera mijając napis „Ukończyć znaczy zwyciężyć”. Taki właśnie jest triathlon.

 

Na dystansie sprinterskim Marbruk Triathlon Charzykowy okazał się imprezą, którą z sukcesem zakończył  Paweł Miziarski z Redy. Pokonał on najkrótszy dystans triathlonowy w czasie 1:02:16, drugi okazał się być Wojciech Grądzki z Giżycka z czasem 1:03:31, podium zamknął Adam Kaczmarek z Gdyni z czasem 1:03:49. Najszybsza wśród Pań okazała się Marta Nagórka z Kosakowa z czasem 1:16:51.

 

Wyniki znajdują się pod linkiem: http://live.sts-timing.pl/charzykowy2016/index.php?dystans=1

 

O godzinie 11 wystartował dystans 112,95 oraz sztafety na dystansie 56,5. Do rywalizacji na wymagającej połówce stanęło blisko 200 triathlonistów, wśród których najlepsi okazali się: Bartosz Banach oraz Ewelina Nowak.

Z kolei wśród sztafet zwyciężyli Jakub Bonikowski, Jacek Gniot i  Armin Igielski.

 

To nie koniec rywalizacji w malowniczych „Charzykach” – weekend z triathlonem trwa nadal, niedziela to najbardziej popularny dystans 56,5.

Także w niedzielę na terenie imprezy możliwość honorowego oddawania krwi w ramach ogólnopolskiej „Akcji Krew”. Specjalny krwiobus będzie dostępny od godziny 11.