WIRTUALNE ZAWODY – PRZEWODNIK

PRZEWODNIK DLA ZAWODNIKA

Marbruk Triathlon Charzykowy – wirtualnie też można!

W tym roku musimy obejść się smakiem pralki, tras wokół Jeziora Charzykowskiego czy rywalizacji na ostatnich metrach przed metą. Mimo to mamy nadzieję, że ten czerwcowy weekend jak co roku spędzimy na wspólnej triathlonowej rywalizacji!

Wiemy, że ograniczenia związane z koronawirusem mogły istotnie wpłynąć na Twoje możliwości realizacji treningów i szlifowania formy. Co jednak może bardziej zmotywować do aktywności niż długo wyczekiwane wyścigi triathlonowe…? Sezon bez Marbruk Triathlon Charzykowy byłby sezonem straconym, dlatego w dniach planowanych zawodów – od 12 do 14 czerwca zapraszamy do wirtualnej rywalizacji.

Prawo startu w zawodach posiadają osoby, które w dniu 12.06.2020 będą miały ukończone 18 lat i znajdują się na liście startowej z przeniesionych zawodów na rok 2021. Dla najlepszych uczestników czekają upominki i nagrody rzeczowe, a każda osoba, która udokumentuje ukończenie swojego triathlonowego dystansu otrzyma pamiątkowy medal.

Zapoznaj się z ZASADAMI wirtualnych zawodów Marbruk Triathlon Charzykowy i dołącz do rywalizacji.

Wirtualne zawody – co warto wiedzieć?

  1. Zaplanuj czas, by w terminie zawodów móc pokonać pełen triathlon lub duathlon na wybranym dystansie. Postaraj się też zawczasu zaplanować odpowiednią trasę kolarską i biegową, która pozwoli Ci na osiągnięcie jak najlepszych rezultatów. Każdy etap wyścigu możesz pokonać w dowolnym miejscu pamiętaj tylko o zachowaniu zaleceń Ministerstwa Zdrowia co do dystansu społecznego.
  2. Przed rozpoczęciem wyścigu upewnij się, że masz naładowane i prawidłowo działające urządzenie pomiarowe – aplikację lub zegarek sportowy, ponieważ by zostać sklaryfikowanym na liście wyników musisz potwierdzić swoją aktywność – każdą dyscyplinę osobno.
  3. Przygotuj odpowiedni zestaw płynów i żywienia na czas wyścigu.
  4. Pamiętaj o rozgrzewce! Tak, jak przed normalnymi zawodami musisz przygotować swoje ciało do wysiłku. Nie tylko zminimalizujesz dzięki temu ryzyko kontuzji ale także pomoże Ci to w osiągnięciu lepszych rezultatów.
  5. Pokonaj zadeklarowany dystans triathlonowy lub duathlonowy. Możesz zrobić to „na raz” lub na raty w terminie trwania zawodów – od 12 do 14 maja.
  6. Po ukończeniu wszystkich etapów Twojego triathlonu lub duathlonu na stronie https://live.sts-timing.pl/vcharzykowy2020/ podaj uzyskany czas oraz załącz zdjęcie lub zrzut ekranu dla każdej dyscypliny pokazujące pokonaną trasę wraz z widocznym dystansem i czasem. Przy wprowadzaniu wyniku skorzystaj ze swojego numeru startowego oraz maila, którym rejestrowałeś/aś się na Marbruk Triathlon Charzykowy 2020. Jeśli nie pamiętasz swojego numer startowego możesz go sprawdzić zarówno na swoim koncie sts-live.pl, jak również poprzez wyszukiwarkę w systemie wyników.
  7. Zamelduj się w swojej prywatnej strefie finiszera, porozciągaj się, odpocznij oraz uzupełnij płyny i kalorie 😉
  8. Sprawdź listę wyników – będziemy na bieżąco aktualizować ją w miarę jak kolejni uczestnicy będą dodawali swoje rezultaty

Ze względu na specyficzne warunki i zasady rozgrywania zawodów apelujemy do przestrzegania zasad fair play.

W trakcie wirtualnych zawodów, jak również przy okazji przygotowań do nich stosuj odpowiednie środki ostrożności i aktualne zalecenia Ministerstwa Zdrowia. Znajdziesz je tutaj: https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia